Konkurs na dokumentalną formę dźwiękową im. Jerzego Tuszewskiego

* Należy chwilę poczekać na załadowanie plików dźwiękowych.

Pojawienie się czasu odtwarzania oznacza gotowość.

Dorota Jaśkiewicz-Łebek - „Taka historia” Dorota Jaśkiewicz-Łebek jest niezależną dziennikarką, meszka i pracuje w Jeleniej Górze. Od 1985 roku była związana z Polskim Radiem, początkowo z Rozgłośną Polskiego Radia Wrocław w redakcjach: Publicystyki, Reportażu i Kultury, potem ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia i Radiową „Trójką”. W 2017. zdobyła główną nagrodę – Srebrnego Melchiora za reportaż pt.:”Bardziej znikąd”, a w 2018 r. - Złotego Melchiora i tytuł Reportażystki Roku.
Mateusz Gołębiewski - „Dookoła nic nie widać” Mateusz Gołębiewski jest dziennikarzem radiowym i reżyserem filmowym – dokumentalistą. Reportaż pod tytułem "Dookoła nic nie widać" opowiada o działalności fundacji "Zobaczyć morze", która aktywizuje osoby niewidome przez organizowanie rejsów pełnomorskich. W reportażu występują: Roman Roczeń, niewidomy uczestnik rejsów, a także Robert Krzemiński, prezes zarządu Fundacji.
Magda Spiczonek - „W autobusie” Magdalena Spiczonek jest absolwentką Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Inspiracją do stworzenia utworu był napisany niegdyś felieton. "Film krótkometrażowy, widzowie i twórcy” - widzowie - to przytaczane "Dziady", twórcą jestem ja. A może odwrotnie...?

 

© Fundacja Młodego Kina 2019-2020